Říčky

Czech Republic

- %
Porc. esquiable
-
Tipo nieve
0 cm
Profund. nieve

Říčky 28-12-2016 a las 15:12:28

Dnes se zima ukázala v celé své kráse. Ranní teploty hlásily minus 4, manšestr byl jako z 3D tiskárny. Jen co vylezlo slunce, sanšajn jak hovado provázel všechny návštěvníky Ski centra. Veškeré služby v provozu. Běžecké stopy jsou upraveny. Čekněte fota. A nezáviďte. SKOL.

Říčky 24-12-2016 a las 13:19:32

Klidné prožití Štědrého večera tak, jak si přejete. Již zítra se na Vás samozřejmě těšíme ve Ski centru v Říčkách v Orlických horách.

Říčky 23-12-2016 a las 10:23:34

Ski centrum Říčky v Orlických horách Vám přeje hodně štěstí, zdraví a spokojenosti. I zítra se na Vás těšíme, středisko je v provozu od 8:00 do 14:00. Pěkné svátky všem.

Říčky 23-12-2016 a las 10:13:29

Říčky 22-12-2016 a las 03:01:15

Už od nepaměti člověk chce stoupat výš, vidět svět z ptačí perspektivy, vzpomeňte třeba na legendu o Ikarovi. A dnešní technologie umožňují to, o čem si v minulosti lidé jen snili. Pojďte s námi na průlet Ski centrem Říčky v Orlických horách. Spatříte pohled na tradiční lyžařské středisko v srdci Orlických hor z výšky 300m. Kdo z nás by nechtěl být volný jako pták a svobodně si létat kam se mu zlíbí?

Říčky 19-12-2016 a las 12:12:57

Opakování je matka moudrosti, to je staré známé přísloví. A protože nic nechceme podcenit, i my jsme si v Říčkách dali o víkendu opáčko již získaných zkušeností. Probíhalo metodické školení lyžařské školy, kdy na šest desítek instruktorů pilovalo svůj um, procházeli metodické řady, zdokonalovali úroveň komunikace a znalosti první pomoci. Instruktoři ze sebe vydali možné i nemožné a jsou stopro ready na to, zpříjemnit Vám pobyt u nás ve Ski centru, pomoci v nouzi, poradit, naučit... Na letošní sezónu padla výměna ohozu, takže až uvidíte nepřehlédnutelné zelenožluté bundy značky Ostyle, vězte, že je to jeden z našich instruktorů. A obecné info na konec: jedeme na všech třech sjezdovkách, běžecké tratě byly upraveny v rozsahu Panské pole - Homole, doprovodné služby jsou v provozu. Nudit se u nás nebudete. A dobrá zpráva, 5 centimetrů přírodního sněhu, který napadl přes noc jistě potěší každého milovníka zimy a zimních sportů.

Říčky 17-12-2016 a las 10:57:42

Víte jak vypadá taková příprava černé sjezdovky? Včera jsme se do toho pustili, rolby lítaly nahoru a dolů, dvě naše nejvýkonnější rolby to srovnaly jako když tiskne. Mrazivé teploty dovolují využít systém technického zasněžování, a to se jisto jistě musí využít. pojďme to shrnout: třetí víkend v provozu, tři sjezdovky, běžecké trasy, lyžařská škola, restaurace, kiosky, bary, servis, úschovna i půjčovna. To vše je otevřeno a připraveno splnit Vaše tužby a přání. A když se k tomu přidá ještě azurit jako dnes, tak to bude velká paráda. Lyžování zdar a Říčkám zvláště!

Říčky 15-12-2016 a las 14:54:30

Intenzivně pracujeme na vysněžení černé sjezdovky, nicméně je možné, že budeme sněžit i přes víkend a využívat mrazivých teplot i v denních hodinách. Praví lyžaři - srdcaři jistě pochopí. Dnes jsme připravili i areál pro nejmenší, Bobíkovu lyžařskou školu. V sobotu tedy otevřeme na všech sjezdovkách za ceny vedlejší sezóny, které jsou na stejné výši jako minulou zimu. Hlavní sezóna začíná 23. 12., využijte výhodných cen, zvedněte se od kamen a přijeďte nám ukázat, jak to na tom svahu umíte. Na víkend plánujeme projetí běžeckých tras, teď už jen trochu štěstíčka v podobě počasí a bude to laláč jak má bejt.

Říčky 14-12-2016 a las 10:00:22

Modernizujeme na všech frontách. Lyžařské středisko se skládá z mnoha částí a každá má své potřeby, které ve finále končí u Vás, zákazníků. Samozřejmě se snažíme, abychom Vaše potřeby uspokojili co nejlépe. Proto jsme vybavili půjčovnu, servis a úschovnu novým odbavovacím systémem a posílili řady zdejších pracovníků. Že v Říčkách máme testovací centrum lyží Dynastar jistě víte. A samozřejmě i letos jsme obnovili modely lyží a jdeme s jistojistě s dobou a aktuálními lyžařskými trendy. Dnešní dělení lyží provází určitá specifika. Stoprocentní top, numero uno jsou závodní lyže. Mezi obyčejné smrtelníky se dostanou jejich odlehčené klony a tyto lyže, většinou s označením "world cup" nebo "race", využijeme na tvrdé, rovné pistě. Mají stoprocentní "přítlak" na hranu v nejvyšších rychlostech a jejich vedení vyžaduje poměrně dost síly a zkušeností. My Vám můžeme nabídnout třeba modely SPEED ZONE TI 16 a SPEED ZONE TI 12. V dnešní době je rozšířený typ "allround", který uspokojí široké spektrum lyžařů. Velmi friendly lyže, zvládající jak tvrdou sjezdovku, tak rozbředlý sníh s poměrně širším středem lyže, relativně dobrou hbitostí a jednotlivé druhy mohou nadchnout jak začátečníka, tak již vylyžovaného barda. Jsou často vybaveny "top technology" aby pokryly co nejširší potřeby jezdců. Další kategorií jsou "allmauntain": lehce rozšířené lyže z kategorie uvedené výše. Jejich konstrukce je snad nejuniverzálnější co do počtu možností, kde uspokojí potřeby každého průměrného uživatele. Často mají i vychytávky z "top řady" daného výrobce, dobře drží na hraně, vydrží i občasný výlet mimo sjezdovku. Často mají klenutí v podobě dnes velmi populárního "rockeru", tedy jiného prohnutí lyží, než na které jsme zvyklí. Ten při zachování délky lyže zkrátí efektivní hranu, usnadní na ní oblouk a v rozbředlém sněhu tlačí špičky směrem nahoru, lyže tedy mají tendenci "plavat". Přijďte vyzkoušet například model POWER TRACK 84. A i když emancipace a rovnoprávnost všem vládne světem, lyže pro dámy a paničky mají také své místo na slunci. Jsou vyváženy ke stavbě ženského těla a fyzickým zdatnostem žen. Namátkou zmíním jejich technické vychytávky: pětibodové krojení a all mountain rocker na špičce i patě, klasické sendvičové provedení s dřevěným jádrem...To je model GLORY 79XPRESS. Ostřejší dámičky ať sáhnout po sportovnějších modelech INTENSE 12 FLUID a INTENSE 10 XPRESS. To jsme jen nastínili vybavení test centra, servis a půjčovna jsou také vybaveny novými kousky pro nejmenší i dospělé, snb ridery, lyžaře, běžkaře i milovníky výletů na sněžnicích.

Říčky 12-12-2016 a las 11:56:06

Dnes bychom rádi popřáli všem Simonám k svátku. No, a takový svátek si zaslouží pořádnou oslavu. A kde se dá nejlépe slavit? No na horách, to je jasná věc. A k tomu nám tu výborně poslouží velký prostor, s velkým zázemím. Čirou náhodou tu jeden takový máme. Ano, tušíte správně. Je to Skirest Říčky. Přes letní sezónu prošel rekonstrukcí, zvýšil kapacitu o 50 míst, takže v současnosti je schopen najednou nasytit 200 hladových krků. Interiér je proveden ve dřevu a kameni, radost pohledět. V nabídce má široký sortiment od polévek a přes hlavní jídla až po kávu s dezertem. A pokud počasí dovolí, to vše si můžete vychutnat na přilehlé terase.